1993

 1. Ve výboru pracují do valné hromady Růžička, Vonásek, Novotný, Doleží, Puman, znovu ještě Smetana a dále Smejkalová, Novotná, a po valné hromadě vystřídá 15 let předsedajícího Vlastíka Růžičku Ing. J. Müller. Ing.Růžička nadále bude revizorem TJ.
 2. TJ má svůj nový znak, který zdobí novou fasádu sokolovny a členské průkazky (autor znaku Zdeněk Jizera Vonásek z Pelhřimova - bratr V.Vonáska jednatele TJ ). Žlutomodré barvy jsou tradiční čimické, potvrzené vexilologickým klubem.
 3. Rozhodnuto o přestavbě kurtu č. 4 na nové dva kurty, nohejbal rovněž rozšiřuje výběhy a opravuje oplocení.
 4. Předpokládané příjmy i výdaje 550 000 Kč – finance určeny především na novou omítku a okno, na opravu střechy, nákup faxu, dokončení kotelny na plyn, vymalování sálu a úklid. Přišla opravdu doba, kdy má TJ šanci postupně náležitě opravit svůj majetek, dokoupit mnoho chybějících a potřebných věcí a tím zajistit důstojnější podmínky pro cvičení a volný čas svých členů.
 5. Kolaudace kotelny a pro TJ dosud nezvyklé čisté topné sezóny mohou začít - členové se po mnoha letech dočkali. Kotelníkem a údržbářem v sokolovně se stává Jan Chamas. V  pronajatých prostorech Instaplastu se topí nadále elektřinou, ale zato přebudované prostory v suterénu jsou k nepoznání hlavně pro ty, kteří ještě před půl rokem pochybovali. Zdá se, že vybraný partner je kvalitní a vzájemné každoroční doplňky smlouvy o pronájmu jsou sice uzavírány na hranách možností Instaplastu, ale ve vší solidnosti.
 6. Vznik odd. hokejbalu na původním hřišti ledního hokeje – nadšenci tohoto sportu opravili povrch, nové mantinely na zkrácené ploše, stříšku pro hráče a vybudovali el. přípojku od nového kiosku do buněk - v tom pomáhá také vrcholový klub KOVO. Začínají extraligové zápasy na staronovém hřišti, vedoucí R. Puman a později jeho bratr mohou být spokojeni, narůstá však problém s úklidem a hygienou okolí hřiště, neboť jít na toaletu do sokolovny je pro mladé kluky při zápasu či po něm příliš daleko.
 7. TJ nakupuje výhodně stroje likvidovaného fitcentra v Dejvicích, jehož majitel je z Čimic a dává šanci vzniku zcela nového oboru sportu a kondičního cvičení v Čimicích. Velké trampolína na podiu po sportovních akrobatech dosloužila a místo ní je instalováno prvních 18 „mučidel“ za 180 000 již Kč a nikoli Kčs, neb od letošního roku máme samostatnou ČR.
 8. Odd. džuda k 31.12. definitivně končí z důvodů stěhování trenéra.
 9. Prudký rozvoj cvičení žen, nové cvičitelky Markéta Kočárníková a Jana Pištorová opravdu „jedou“, děti s rodiči a předškolní děti vede Věra Smejkalová, Jarka Růžičková začíná s rehabilitačním cvičením.
 10. Robert Novotný obsadil 1. místo (opět v barvách Slavie) v 1. lize tenisu družstev dospělých.
 11. Rok 1993 byl zlomovým v aktivitách stavebních, zatímco společenský boom zažívala sokolovna zejména v polovině 80. let.