Kalábrie 2018

Kalábrie 2018

Obrázek uživatele Vladimír Vonásek

Cestovní kancelář AMANO – Marta Novotná,

Rooseveltova 504, Litvínov 436 01, tel.: 476 741 173,

mob. 603 830 556, e-mail: amano@amano.cz, www.amano.cz

TJ SOKOL Čimice-Praha 8

KALÁBRIE – PRAIA A MARE 2018

Nejjižnější část Apeninského poloostrova s krásnou přírodou a převážně hornatou krajinou, která má dodnes většinou zemědělský ráz a velmi málo průmyslu. Vyznačuje se teplým a příjemným podnebím od dubna do října,  nejčistšími úseky moře i pláží nejen v oblasti Itálie, nýbrž celé Evropy. Okouzlující odměnou pro každého návštěvníka jsou překrásné přírodní scenérie.

 

TERMÍN

POČET NOCÍ

 

 

TRILO OBSAZ.

4 OSOBAMI

BILO OBSAZ.

3 OSOBAMI

BILO OBSAZ.

2 OSOBAMI

 

7. 9. – 18. 9. 18

9 NOCÍ

8 450

8 450

9 750

 

 

Ubytování: VILLAGGIO MANTINERA ****

Prázdninová vesnička o rozloze 200 ha leží kilometr od městečka Praia a Mare a 450 m od oblázkové a písčité pláže se skalnatými útesy vulkanického původu. Centrální budova hotelu, vilky a bungalovy, kde je umístěno celkem 40 apartmánů, dále a obchodní části střediska - vše je ponořeno do velkého parku.

ZAŘÍZENÍ A SLUŽBY: Bazén se slunečníky a lehátky, restaurace, bar, pianobar, diskotéka, amfiteátr, boutique, market, tenisové kurty, volejbalové, minifotbalové a basketbalové hřiště, bocce, potápěčské centrum, odvoz hotelovým vláčkem na privátní pláž, nacházející se přímo proti ostrovu Dino, bar a občerstvení na pláži, doprava do městečka (v určených hodinách).

APARTMÁNY PRO 2-4 OSOBY (bilo o velikosti 32 m2) – jedná se o nové apartmány obklopené zelení. Všechny elegantně a moderně zařízené s vlastním vchodem, verandou se zahradním nábytkem, televizí a koupelnou včetně fénu. Skládají se z pokoje s dvoulůžkovou rozkládací pohovkou, ložnice s manželským lůžkem a kuchyně.

APARTMÁNY PRO 2-6 OSOB (trilo o velikosti 45 m2) jsou umístěny v přízemních zděných bungalovech, obklopených zelení. Všechny apartmány mají svůj vlastní vchod s verandou se zahradním nábytkem a telefon. Skládají se z obývacího pokoje s pohovkou, z kuchyňského koutu a koupelny, ze 2 ložnic s manželskými nebo oddělenými lůžky.

 

 

V CENĚ JE ZAHRNUTO: Ubytování v daném typu bungalovu, plážový servis, použití bazénu, dopravu zájezdovým autobusem, který zůstává k dispozici po celou dobu pobytu, delegátské služby, pojištění CK, jeden výlet v objemu 100km

V CENĚ NENÍ ZAHRNUTO: polopenze formou české kuchyně - 1 400,-Kč/ osoba, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění storna zájezdu – možno v CK,  přeprava kola, vratná kauce 100EUR/apartmán, pobytová taxa cca 0,60/osoba/noc.

Možné výlety:

1/ Diamante – jezdíme vždy navečer – krásné historické městečko ozvláštněné malbami na zdech tzv.murales, vždy první týden v září se tu koná feferonkový festival – letos to bylo 6.9.-10.9.2017 – měl by se stihnout hned po příjezdu.  

2/ Maratea –  kratší výlet – autobus vyjíždí  serpentýnami na vyhlídku, kde je umístěna socha Krista v nadživotní velikosti – kopie té sochy v Rio de Janeiru – je odsud nádherný výhled

3/ Pompeje – jsou z Praia a Mare vzdáleny cca 200km – cena by vycházela na cca 14.000Kč/bus + vstupné je 11EUR + povinně místní průvodce – cca 4-5 EUR, možno spojit s Vesuvem.   

4/ výlet lodí – kolem ostrova Dino + pláž Arcomagno – ccca 15 EUR – polodenní.

5/ rafting na řece Lao – hezký zážitek odpovídá ceně cca 35 EUR/osoba – v ceně doprava, půjčení vybavení – neopren, boty do vody, raft, pádlo, průvodce.

 

Pro kolaře doporučujeme městečka St.Domenica di Talao, St,Nicola Arcella, Papassidero, Orso Marso, Verbicaro, pro zdatnější Mormano a spousta dalších.

  

Cestou je možné nabídnout zastávku v Neapoli s výletem na Capri. Cestou tam – vyjelo by se tak, abychom byli v cca v 8.00 v Neapoli – v 9.00 jede levný trajekt na Capri, v cca 14.00 zpět z Capri, krátká prohlídka Neapole a pokračovat dále do Kalábrie – příjezd na místo v pozdních večerních hodinách. Nebo cestou zpět – vyjet velmi brzy ráno – v cca 5.00 – příjezd do Neapole opět tak, aby se stihl trajekt v 9.00 dále program stejný, na noc odjezd domů

cena zpáteční jízdenky na Capri – se liší dle typu lodi, ale dá se pořídit kolem 30EUR/osoba.

 

http://www.lamantinera.it/

 

Přihlášky - Ing. Vladimír Vonásek, tel. 723 284 764, vladimir.vonasek@post.cz

 

 

 

TJ Sokol Čimice - emailový zpravodaj

Novinky ze sokola na Váš email.